TÜRKÇE I ENGLISH I RUSSIAN I ARABIC

RAMPA SİSTEMLERİ

Seviye ayarlayıcı rampalar, mal sirkülasyonu yüksek endüstriyel yapıların yükleme-boşaltma noktalarında, farklı seviyelerdeki araçlar ile bina zemini arasında oluşabilecek boşluk veya kot farklarını ortadan kaldırarak, forklift ya da transpaletin araç içine girebilmesi ve dolayısıyla da güvenli ve hızlı bir şekilde yükleme-boşaltma yapılmasını sağlar.Yükleme rampaları, yükleme ve boşaltmalarda çağdaş emniyetli ve esnek çözümler sağlar. Endüstriyel tesisler,marketler,marinalar,hava alanları gibi tesislerde seri kullanım sağlar.Yükleme rampaları depo ve nakil araçları arasında güvenli ve ekonomik yükleme-boşaltma yapılmasını sağlar.Çeşitli değişik model ve ebatlarda imal edilir.

Standart teleskobik lipli yada teleskobik menteşeli rampaların yanı sıra makaslı platform rampa ve dik tip rampa ve mobil seyyar rampalarda bulunmaktadır.

Makaslı platform rampalar makaslı yapısı sayesinde manuel olarak( kriko sistemi sayesinde) istenilen yüksekliğe ayarlanılarak yükleme-boşaltma işlemini yapmanızı sağlamaktadır.

Makaslı platform rampalar istenilen ölçüye ve detaya göre en uygun şekilde imal edilebilmektedir.

Dik tip rampalar ise yine aynı özelliklere sahip olup dik bir şekilde yukarı kalkarak forklift yada transpaletin araç içine uzanarak üzerinde ki yükü rahat bir şelikde aktarılmasını sağlamaktadır.

Dik tip rampalar da istenilen ölçüye ve detaya göre en uygun şekilde imal edilebilmektedir.

Mobil seyyar rampalar ise yine kriko sistemiyle çalışmakta olup istenilen yüksekliğe ayarlanabilmektedir.Seyyar kurulumu sayesinde yükleme ve boşaltma işlemini istediğiniz her yerde gerçekleştirebilmenizi sağlar.Mobil seyyar rampalar ise yine istenilen ölçü ve detaya göre en uygun şekilde imal edilebilmektedir.
En sık kullanılan teleskobik ve menteşeli rampa modelidir.

Teleskobik rampalar baklava dokulu yüzey yapısıyla yükleme-boşaltma sırasında istenmeyen kaymaları engeller. Seçilecek modele göre değişen ölçülerde zeminde bırakılan boşluğa yerleştirilen rampalar basit bir kablolama işlemi ile kolayca monte edilir.

Teleskobik lipli rampalar tır dorsesinin yüksekliğine göre ayarlanabilir.

Teleskobik lipli rampalar özellikle büyük konteynerlerin içine 60 cm uzanabilme özelliği sayesinde tercih edilir.

Teleskobik lipli rampa ön tarafı sağa ve sola 10 cm ye kadar esneyebilir.

Teleskobik lipli rampa kumanda ünitesindeki tipe göre 1 veya 2 adet kumanda kolu ile platformun kaldırma –indirme ve ön dudağın salınım hareketi, teleskobik tipte uzama hareketi sağlanır.

Teleskobik lipli rampa herhangi bir sebepten dolayı yükleme esnasında rampa boşalırsa platformun yavaş inme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda hortum patlatma rekoru ( burst valf mevcuttur bu özellik herhangi bir ani hidrolik basınç düşümünde sistemi kilitleyerek güvenlik sağlar.

Teleskobik lipli rama valf sistemindeki emergency safety valf i aynı şekilde sistem zorlanma ve kazalara karşı hidrolik sistemi güvenceye alır .

Teleskobik lipli rampa her türlü hava şartlarında forklift in patinaj yapmadan çalışması mümkündür. Özelikle haddelenmiş damla baklava saçtan mamul üst sacı ıslak ve hafif karlı ortamda çalışma rahatlığı sağlar.

Teleskobik lipli rampa aracın rampaya yanaşmasında rampaya zarar vermeden durması,2 adet lastik takozun duvara monte edilmesiyle sağlanır.

Teleskobik menteşeli rampalar tır dorsesinin yüksekliğine göre ayarlanabilir.

Teleskobik menteşeli rampa ön tarafı sağa ve sola 10 cm ye kadar esneyebilir.

Teleskobik menteşeli rampa kumanda ünitesindeki tipe göre 1 veya 2 adet kumanda kolu ile platformun kaldırma –indirme hareketi, teleskobik tipte uzama hareketi sağlanır.

Teleskobik menteşeli rampa herhangi bir sebepten dolayı yükleme esnasında rampa boşalırsa platformun yavaş inme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda hortum patlatma rekoru ( burst valf mevcuttur bu özellik herhangi bir ani hidrolik basınç düşümünde sistemi kilitleyerek güvenlik sağlar.

Teleskobik menteşeli rampa valf sistemindeki emergency safety valf i aynı şekilde sistem zorlanma ve kazalara karşı hidrolik sistemi güvenceye alır .

Teleskobik menteşeli rampa her türlü hava şartlarında forklift in patinaj yapmadan çalışması mümkündür. Özelikle haddelenmiş damla baklava saçtan mamul üst sacı ıslak ve hafif karlı ortamda çalışma rahatlığı sağlar.

Teleskobik menteşeli rampa aracın rampaya yanaşmasında rampaya zarar vermeden durması,2 adet lastik takozun duvara monte edilmesiyle sağlanır.BR Kapı 2012 Ürün Kataloğu
Bilgisayarınıza indirmek için
>> tıklayın
GARAJ KAPILARI
BAHÇE KAPILARI
BARİYERLER
FABRİKA KAPILARI
FOTOSELLİ KAPILAR
PVC HIZLI KAPILAR
YANGIN KAPILARI
RAMPA - KÖRÜK SİSTEMLERİ
MAĞAZA KEPENKLERİ
OTOMATiK PANJURLAR
KONUT TİPİ KEPENKLER
SİNEKLİK SİSTEMLERİ
PVC ŞERİT PERDELER
SAC KEPENKPiyasa Bilgileri

Paletler
 Distribütörlüklerimiz

 


 

RAMPA VE KÖRÜK SİSTEMLERİ

> RAMPA SİSTEMLERİ

> KÖRÜK SİSTEMLERİ
   
BR KAPI ve PANJUR TEKNOLOJİLERİ Dikilitaş Sok. Yıldırım Ap. No: 6 / 1 Beşiktaş - Dikilitaş - İSTANBUL Tel: +90 212 258 72 51 Fax: +90 212 258 17 10